Bezpečně na motorce naděluje dětem

07.02.2015 06:21

Zástupci projektu BEZPEČNĚ NA MOTORCE AKADEMIE slavnostně předali dne 5. 2. dětské koloběžky a odrážedla dětem z Komunitního centra Motýlek.

BNM se v rámci předvánoční kampaně rozhodlo, že tentokrát nebude svým zákazníkům dávat slevy na kurzy, ale za každý nakoupený kurz v měsíci prosinci věnuje 500,- Kč na nákup odstrkovadel a koloběžek pro děti z Komunitního centra Motýlek. Na akci se podíleli také partneři projektu (BMW, Ducati, KTM, Yamaha, Harley-Davidson, PSÍ Hubík, Shark, ČMN, Mogul, Mitas, Interphone), kteří se vzdali svých vánočních dárků, a tak i za každého partnera projektu bylo na hromádku přidáno dalších 500,- Kč.

Celkem v BNM nastřádali 24.000,- Kč. U českého výrobce Yedoo.eu bylo nakoupeno 8 koloběžek, 3 odrážedla a 12 přileb. Yedoo navíc sami přidali pro každé děcko sportovní lahev na pití.

Proč zrovna koloběžky a odrážedla? Odpovídá Roman Jakovec, obchodní ředitel projektů BNM: 
„Protože jsme motorkáři a chceme přiblížit krásy jedné stopy i těm, kteří si to nemůžou dovolit a kteří díky svému dětskému věku ani nemají možnost svůj osud ovlivnit”.

Také proto se slavnostního předání zúčastnil i Lukáš Pešek (instruktor kurzů BNM, bývalý jezdec MotoGP a trenér mladých českých okruhových nadějí) a jeho 12ti letý okruhový svěřenec Oliver König. 
“Chceme dětem ukázat naději, že se silnou vůlí a pílí toho mohou v životě hodně dokázat. Věříme, že Lukáš s Oliverem pro ně budou novou motivací, jak se vyrovnat s těžkostmi, které jim život přináší”, uzavírá Roman Jakovec.

Komunitní Centrum Motýlek, jež provozuje nízkoprahový klub Pacific, nabízí služby dětem a mládeži od 6 do 22 let z pražského sídliště Černý Most a okolí, kteří tráví svůj volný čas na ulici, prožívají náročné životní období, nebo se dostávají do konfliktu se společností. S návštěvníky klubu navazují kontakt odborní pracovníci, poskytují jim pomoc a podporu při řešení tíživých situací. Dávají jim příležitost pro bezpečné a společensky přijatelné trávení volného času. Pozitivně tak ovlivňují jejich životní styl a začlenění do společnosti. 

 
Zpět