EICMA 2013 - Harley Davidson

05.11.2013 12:26

Harley-Davidson pokračuje ve své monumentální jízdě, kterou započal v srpnu představením projektu RUSHMORE a přichází se dvěma zcela novými motocykly Dark Custom™, vytvořenými pro novou generaci jezdců po celém světě, které spojuje městský životní styl.

Nové motocykly Harley-Davidson Street™ 750 a Street™ 500 jsou postaveny pro život ve městě. Vyznačují se zcela novým, kapalinou chlazeným motorem Revolution X. Nechybí jim autentický zvuk a vzhled, díky nimž nikdo nepřehlédne (a nepřeslechne), že se jedná o pravý Harley-Davidson.

„Představujeme nejnovější motocykly v řadě Dark Custom. Díky této řadě jsme již 5 let číslem jedna na trhu v USA v prodeji motocyklů mladší generaci našich zákazníků,” říká Matt Levatich, prezident a chief operating officer Harley-Davidson Motor Company. „Vývoj a design těchto nových motocyklů vychází z názorů a postřehů našich zákazníků, což je základem a hnací silou naší nové vývojové strategie v rámci projektu RUSHMORE.”

Oba motocykly H-D Street 750 a Street 500 jsou postaveny pro městské prostředí. Oba jsou vybaveny novým motorem Revolution X™, stavěným tak, aby odpovídal požadavkům městského provozu. V dopravní zácpě dokáže motocykl v mžiku zastavit, aby následně hbitě zareagoval při přidání plynu a ujel z chaosu dnešních měst.

Motor  Revolution X  bude umístěn na zcela novém, úzkém podvozku, stavěném pro hbitou jízdu. Je vybaven ultra nízkým sedlem, novým odpružením a širokými řídítky, které jezdci dodají potřebnou sebedůvěru a manévrovatelnost při zatáčení a objíždění. Oba tyto nové Dark Custom motocykly se vyznačují prémiovým minimalistickým vzhledem, připraveným pro další perzonalizované úpravy.

„Modely Harley-Davidson Street 750 a Street 500 jsou ideálním řešením pro novou generaci jezdců, kteří touží po motocyklu, který bude odrážet jejich jedinečný, městský životní styl a jezdecké nároky,” říká Mark-Hans Richer, senior víceprezident a ředitel marketingu v  Harley-Davidson Motor Company. „Ale nenechte se mýlit. Přes všechnu tu hbitost jsou tyto nové motocykly autentickými motocykly Harley-Davidson a k tomu navíc s duší Dark Custom.”

Dnešní celosvětové oznámení je prvním z několika kroků, které budou následovat do úplného představení motocyklů Harley-Davidson Street 750 a 500 v dealerstvích v roce 2014. 

Zpět