Hankook a Mercedes Benz třídy S

17.09.2013 09:31

 

Hankook se stává dodavatelem originálního příslušenství

pro nový Mercedes Benz třídy S výrobce Daimler AG

 

Výrobce Hankook Tire pokračuje v úspěšné expanzi jako dodavatel originálního příslušenství pro prémiovou výrobu automobilů. Nový vlajkový model vozu Mercedes Benz bude od okamžiku svého uvedení na trh vyjíždět z výrobní haly na UHP pneumatikách Ventus Prime². Vývoj této pneumatiky nebyl zaměřen pouze na vlastnosti přilnavosti na mokré vozovce a komfort během jízdy, ale také na vlastnosti, šetrné k životnímu prostředí, mezi které patří například snížení emisí hluku a nízký valivý odpor.


Výrobce prémiových pneumatik Hankook se stává dodavatelem originálního příslušenství pro nový model vozu Mercedes Benz, třídy S od výrobce Daimler AG. Počínaje svým uvedením na trh bude nový luxusní sedan vybaven z výroby pneumatikami Hankook Ventus Prime² ve velikosti 245/55 R 17 102 W.

„Mercedes Benz třídy S patří mezi nejlepší z luxusních vozů na světě,“ prohlašuje Jin-Wook Choi, president společnosti Hankook Tire a COO pro Evropu. „Je pro nás potěšením, že náš produkt Hankook Ventus Prime², určený pro Daimler AG splňuje všechny aspekty precizně stanovených požadavků našich zákazníků, týkající se nového vozu Mercedes Benz, třídy S.“

Produkt splňuje jak požadavky ohledně mimořádně výborných brzdných vlastností a vynikající manipulace během jízdy (což jsou důležité bezpečností aspekty pro všechny vozy Mercedes Benz), tak i technické specifikace stanovené pro model Ventus Prime², zaměřené na optimální komfort, snižování emisí hluku a značné snížení valivého odporu. Během náročné testovací fáze se UHP pneumatiky výrobce Hankook vyznačovaly především svými pozoruhodnými vlastnosti ohledně komfortu během jízdy.

Technologie Multi Tread Radius (běhounu z několika pásů) výrobce Hankook, aplikovaná na tvar pneumatiky Ventus Prime² a vypracovaná dle specifických požadavků a potřeb odběratele pro výrobu vozu Mercedes Benz vyniká jako jeden z klíčových faktorů pro úspěšný výsledek probíhajícího vývoje. Kombinace provedení kompaktního navinutí pásu s integrovaným vysoce odolným ocelovým pásem zaručuje dlouhodobě optimalizovanou stopou pneumatiky bez ohledu na zatížení přepravovaným nákladem. Nové složení běhounu z nano-siliky se speciální pryžovou směsí vede k značnému snížení valivého odporu pneumatiky, avšak vysoký stupeň účinnosti na mokré vozovce zůstává zachován. Kromě toho v důsledku bionického provedení vzorku dochází k významnému snížení akvaplaningu bez negativního vlivu na vznikající emise hluku.

Pneumatiky pro nový model vozu Mercedes Benz třídy S se vyrábí v hlavním výrobním závodu, určeného k výrobě UHP pneumatik výrobce Hankook ve městě Geumsan, v Jižní Korei. Moderní závod se specializací na výrobu prémiových pneumatik nachází pro svého nového odběratele své uplatnění v podobě aplikace nejmodernějšího výrobního vybavení na světě a vytvoření nové divize, zavázané k výrobě těchto prémiových produktů, nejlepších ze všech nejlepších.

Technické specifikace pneumatiky a foto naleznete zde:

https://www.automotosluzby.cz/news/hankook-a-mercedes-benz/

 

Zpět