"Mitas" kupuje Savu

29.10.2012 17:15

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

ČGS investuje ve Slovinsku

Praha, 25. října 2012 – Společnost ČGS HOLDING a.s. odkoupila divizi gumárenské výroby Savatech. Savatech vyrábí motocyklové pneumatiky, kaučukové směsi a součástky pro domácí spotřebiče a také pro automobilový průmysl. Savatech má osm prodejních poboček a v roce 2011 měla konsolidovaný obrat ve výši 123,2 milionu eur. Konsolidované tržby společnosti ČGS dosáhly v roce 2011 výše 537,1 milionu eur.

„ČGS vítá ve své skupině management Savatechu a všechny jeho zaměstnance,“ uvedl Oldřich Šlemr, spolumajitel ČGS, která má 6 000 zaměstnanců. „ČGS převezme všech 964 zaměstnanců společnosti Savatech. Tato akvizice se doplňuje s dlouhodobou strategií ČGS posílit vlastní divizi technické pryže. Navíc Savatech disponuje 45-členným týmem pro výzkum a vývoj. Ten je spolu s týmem Rubeny zárukou zavádění nových produktů v budoucnosti,“ dodal Šlemr. Společnost Rubena je součástí holdingu ČGS.

Společnost ČGS HOLDING a.s. má široké portfolio gumárenské výroby a sídlí v České republice. ČGS je progresivní firma s transparentní holdingovou strukturou a řídí se etickými pravidly podnikání, včetně ochrany životního prostředí a odpovědného sociálního rozvoje.

PS: otázkou je, co teď bude s motocyklovými pneumatikami SAVA. Budou dál, nebudou...?

 

Zpět