tisková zpráva - Bridgestone T30

04.04.2013 06:18

 

Bridgestone uvádí na evropský trh novou motocyklovou pneumatiku BATTLAX SPORT TOURING T30.
 
 SPORT TOURING T30 je nejnovějším přírůstkem v řadě pneumatik BATTLAX. V konstrukci novinky se zrcadlí zkušenosti získané během vývoje závodních pneumatik Bridgestone pro MotoGP™. ...
 
Cílem vývoje nové pneumatiky T30 bylo umožnit jezdcům skutečné potěšení z cestování, a to na základě optimalizované ovladatelnosti a lepší přilnavosti na suchém povrchu v porovnání s předchozí pneumatikou BT023. Bridgestone vyvinul za tím účelem novou směs, kostru i dezén, jejichž optimalizací bylo dosaženo vyšší tuhosti a lepší přilnavosti k vozovce.
 
T30 je první pneumatikou Battlax v cestovním segmentu, která nese označení „T“. Bridgestone nyní používá písmeno T (Touring) pro cestovní pneumatiky, S (Sport) pro sportovní pneumatiky a R (Race) pro závodní pneumatiky, aby byly v rámci rozsáhlé řady pneumatik Battlax jasněji odlišeny jednotlivé druhy pneumatik s různým zaměřením.
 
„Na nových pneumatikách BATTLAX T30 naleznou jezdci skutečnou radost z cestování. Poskytují totiž vynikající ovladatelnost s rychlými reakcemi, umožňují snadno držet zvolenou stopu a dodávají jezdci potřebnou jistotu pro naklonění motocyklu v zatáčce,“ říká Vincent Van Houtte, vedoucí divize motocyklových pneumatik společnosti Bridgestone Europe.
 
Bridgestone použil při vývoji nové směsi pro T30 stejný postup jako u závodních pneumatik pro MotoGP™. Nejprve určil rozsah teplot, v nichž má pneumatika sloužit, a poté zahájil vývoj optimální směsi pro daný rozsah provozních podmínek.
 
To vedlo ke vzniku směsi na bázi polymeru RC (pro motocyklové pneumatiky), která používá exkluzivní technologii Bridgestone „NanoPro-Tech“. Tato revoluční technologie poskytuje vylepšenou přilnavost a výkon při teplotách panujících v reálném provozu. 
Interní srovnávací testy s předchůdcem BATTLAX BT023 ukazují vylepšenou a snadnou ovladatelnost pneumatiky T30, která jezdcům poskytuje skutečnou radost z cestování. Vylepšena byla rovněž ovladatelnost, přilnavost a chování v zatáčkách na suchu, bez ztráty výkonu na mokru.
 
BATTLAX je označení používané pro prémiové silniční motocyklové pneumatiky Bridgestone. Špičkové pneumatiky BATTLAX závodí v mistrovství světa MotoGP, vrcholné disciplíně silničních motocyklových závodů organizovaných mezinárodní motocyklovou federací FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme). Bridgestone je oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP.
Bridgestone nabízí širokou škálu pneumatik BATTLAX od cestovních až po závodní, pro malé motocykly i pro největší stroje. Bridgestone bude i v následujících letech usilovat o to, aby svou kompletní řadou motocyklových pneumatik, včetně řady BATTLAX, přispíval motocyklistům po celém světě k radosti z pohodlné a zábavné jízdy.
 
PS: docela by mě zajímalo, co je technologie NanoPro-Tech. Už to má i Jar na mytí nádobí... (MO)

 

Zpět